تشخیص عطرهای تقلبی

تشخیص عطرهای تقلبی

تشخیص عطرهای اصلی و تقلبی:

پس از انتخاب عطر مورد علاقه، یکی از مهمترین دغدغه های اکثر خریداران عطر، تشخیص اصلی یا تقلبی بودن آن است. راحت ترین کاری که می توان برای از بین بردن این نگرانی انجام داد، اعتماد به فروشنده و خرید کردن عطر از فروشگاه های معتبر است. با این وجود آشنایی با نحوه تشخیص عطرهای اصلی و تقلبی هم برای اکثر علاقه مندان به رایحه های خوش، خالی از فایده نیست. برای این بخش از مطالب، سه دسته از عطرهای غیر اصلی و یا تقلبی را معرفی می کنیم:

 

گروه اول: عطرهای کپی

این دسته از عطرها کاملا قانونی و بهداشتی تولید می شوند، به این صورت که شرکتهایی عمدتا عربی در منطقه خاورمیانه مانند Ajmal یا  Smart فرمول ساخت عطرهای معروف را خریداری نموده و آن را با هزینه ی بسیار کمتری (با کیفیت پایین تر، درصد کمتر مصرف اسانس و شیشه های ارزان قیمت) تولید میکنند و به بازار عرضه می نمایند ، این عطرها کاملا قانونی بوده و بیشتر برای مصرف کشورهای جهان سوم و افرادی که قدرت خرید عطر اورجینال را ندارند روانه ی بازار می شوند. ما با این دسته مشکلی نداریم چرا که اصولا این کمپانیها به دنبال تقلب نیستند و محصولاتشان را با نام و برند خود بر روی جعبه و شیشه عطر روانه بازار می کنند.
گروه دوم:
عطرهایی هستند که تلاش شده با شباهت بسیار زیاد نسبت به نسخه اصلی آن تهیه شده ولیکن تقلبی هستند و با توجه به نکات زیر قابل تشخیص می باشند:

  • نوشته های روی شیشه بدون برجستگی و با کیفیت پایین حک شده و به راحتی با دست قابل پاک شدن هستند.
  • درب بطری بر خلاف نسخه های اصل از کیفیت پایینی برخوردار بوده و عمدتا پلاستیکی و با رنگ بی کیفیتی ساخته شده اند.
  • سومین نشانه از تقلبی بودن این گونه محصولات، عدم شفافیت و وجود رگه ها و تاب دار بودن شیشه عطر آنهاست که با نگاه داشتن آنها در مقابل نور به راحتی قابل تشخیص هستند.
  • معمولا بوی الکل در این گونه عطر ها بسیار پر رنگ و شدید به مشام می رسد که این نیز از نشانه های تقلبی بودن عطر است.

گروه سوم: عطرهایی هستند که به اصطلاح High Copy بوده و به راحتی قابل تشخیص نمی باشند. مهمترین رقیب ما در تشخیص عطرهای تقلبی از عطر اصل ، عطرهای این دسته میباشند چرا که این عطرها به صورت بسیار حرفه ای و ماهرانه تولید میشوند و در برخی از موارد هیچ یک از روشهای بالا کمکی به ما نمیکند. البته کیفیت بالای این گونه عطر ها چه در مرحله ساخت شیشه و جعبه، چه در مرحله تهیه ترکیب عطر، باعث می شود که حتی در زمان استفاده نیز متوجه تفاوت آن با محصول اصلی نشویم.

 

در کنار این دسته بندی ها و در کنار عطر های اصلی، گروه دیگری از عطرها هستند که در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و تحت لیسانس شرکتهای اصلی اروپایی و امریکایی تولید شده و در واقع می توان به آنها عطرهای درجه دو نیز اطلاق نمود. این عطرها با تمام خصوصیات عطرهای اصلی ولی با کیفیتی کمی پایین تر (درصد پایین تر اسانس) و بالتبع هزینه کمتر تولید و عرضه می شوند.

 

 

سخن آخر اینکه برای اطمینان از خرید مناسب موارد زیر را رعایت کنید:

1- پیش از خرید با مراجعه به سایت رسمی شرکت سازنده، به تصویر شیشه و جعبه آن دقت کنید.

2- به نشانه های تقلبی بودن عطر ها که در بالا ذکر شد، دقت کنید.

3-  از فروشگاههای معتبر خریداری کنید و حتما پس از خرید، فاکتور با مهر فروشگاه دریافت نمایید.

http://www.picturesanimations.com/a/arrows/28.gif خرید عطر و ادکلن

،خرید عطر مردانه،خرید عطر زنانه  با برترین برند های روز دنیا در فروشگاه عطر پرشین فیوم

مطالعه آخرین مقالات و اخبار دنیای عطر ،تاریخچه عطر،انواع عطر،عطرهای محبوب در فروشگاه عطر پرشین فیوم

اشتراک این پست

یک دیدگاه

  • فروغ Reply

    عالي بود

    خرداد 12, 1395 at 11:10 ق.ظ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


خرید عطر,خرید عطر زنانه,خرید عطر مردانه / فروشگاه عطر پرشین فیوم